Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci to najprostszy sposób na uspokojenie dziecka. Podczas gdy Twoje dziecko jest zajęte kolorowaniem rysunków, Ty możesz zająć się sprawami życia codziennego, bądź chociażby wypić i tak już pewnie zimną kawę. Szczęśliwe dzieci to szczęśliwi i wypoczęci rodzice.

Kolorowanki to dla dzieci świetny sposób na wyrażenie siebie i dobrą zabawę. Mogą również uczyć ważnych umiejętności życiowych, takich jak cierpliwość i koncentracja. Wybierając kolorowankę dla swojego dziecka, weź pod uwagę przedział wiekowy i jakie rodzaje kolorowanek są dla niego najlepsze.

Malowanki dla dzieci

Kolorowanki to nie tylko świetna zabawa, można wymienić również wiele korzyści płynących z kolorowania:

  • pomaga ono ćwiczyć rozpoznawanie kolorów,
  • umiejętności motoryczne,
  • kontrolę chwytu
  • cierpliwość.

Maluchy i przedszkolaki dopiero zaczynają budować te mięśnie. Siła rąk jest ważna dla wszystkich umiejętności motorycznych związanych z rękami, a zwłaszcza dla pisania. Pisanie wymaga siły i zręczności, a kolorowanie pomaga ćwiczyć te mięśnie. Siła rąk pomaga także dziecku prawidłowo posługiwać się ołówkiem. Kolorowanka to bardzo uniwersalne narzędzie, można podarować ją zarówno dwuletniemu dziecku, jak i uczniowi.

Bardzo ważne jest, aby pomóc dzieciom w kolorowaniu na początku. Trzeba im wytłumaczyć, że nie wolno wychodzić poza linie. Można też doradzać w wyborze kolorów. Jeśli dziecko jest już na tyle dorosłe, możesz mu opowiedzieć o ciepłych i zimnych kolorach i o tym, jak je stosować razem.

Jak już wspomniałam na początku, kolorowanie pomaga ćwiczyć cierpliwość. Jest to bardzo ważna umiejętność dla dzieci. Współczesne dzieci potrafią łatwo przełączać uwagę z jednego punktu na drugi. Ale nie potrafią się skupić przez dłuższy czas. Kolorowanki pozwalają im się skupić. Ta umiejętność przyda im się w szkole. Ponadto kolorowanie zmusza umysłowo do podzielenia figury na części i zrozumienia, jak te części działają razem.

Oprócz cierpliwości dzieci mogą rozwinąć chwytność. Niezwykle ważne jest, aby na początku wyjaśnić dziecku, jak trzymać ołówek. O wiele łatwiej jest zrobić to teraz, a później uczyć ponownie. Jeśli więc kolorujemy – zróbmy to dobrze.

Najfajniejsze jest to, że kolorowanie to edukacja, która wygląda jak zabawa.

Czy skorzystałeś już z naszych kolorowanych do druku? Czy Twoje dziecko ma już kolorowe kredki lub pisaki z miękką końcówką? Jeżeli tak, to Ty masz właśnie godzinę wolnego 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry