Łamigłówki dla dzieci

łamigłówki dla dzieci

Łamigłówki to świetny sposób na zapewnienie dzieciom rozrywki, ale również zabawny sposób na rozwijanie logicznego myślenia, wyznaczania celów i cierpliwości! Kiedy dziecko układa puzzle, nie tylko buduje układankę, ale także rozwija umiejętność rozwiązywania problemów. Rozwiązywanie problemów uczy dzieci, że jeśli na początku coś im się nie uda, powinny “próbować, próbować jeszcze raz”. Wspierając dziecko podczas zabawy w łamigłówki, pomagaj mu znajdować innowacyjne rozwiązania.

Dlaczego umiejętność rozwiązywania problemów ma znaczenie?

Dzieci codziennie borykają się z różnymi problemami, od trudności w nauce po problemy na boisku sportowym. Jednak niewiele z nich zna sposób na ich rozwiązanie.

Dzieci, którym brakuje umiejętności rozwiązywania problemów, mogą unikać podejmowania działań w obliczu problemu.

Zamiast poświęcać energię na rozwiązanie problemu, mogą inwestować swój czas w unikanie go.

 Z tego powodu wiele dzieci ma zaległości w szkole lub ma problemy z utrzymaniem przyjaźni.

Inne dzieci, którym brakuje umiejętności rozwiązywania problemów, podejmują działania, nie zdając sobie sprawy ze swoich wyborów. Dziecko może uderzyć rówieśnika, który wepchnął się przed nie w kolejce, bo nie jest pewne, co innego może zrobić.

Może też wyjść z klasy, gdy ktoś mu dokucza, bo nie zna innego sposobu, by to przerwać. Takie impulsywne wybory mogą na dłuższą metę spowodować jeszcze większe problemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry