Wózek Kinderkraft Prime 3w1 – recenzja – moja opinia

kinderkraft 3w1

Bardzo długo wraz z mężem szukaliśmy idealnego wózka dla Nikodema. Byliśmy w kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu sklepach, w każdej wolnej chwili szperaliśmy w internecie, przeglądając różne fora, zasięgnęliśmy również opinii wielu znajomych, którzy etap wyboru wózka mają już za sobą. Produkt od firmy Kinderkraft przewijał się niejednokrotnie w naszych rozmowach, nie mogliśmy jednak nigdzie trafić na niego stacjonarnie, żeby zobaczyć, jak wygląda w rzeczywistości. W końcu nadarzyła się okazja i pojechaliśmy kilkadziesiąt kilometrów, do sąsiedniego miasteczka, żeby go obejrzeć i to był strzał w dziesiątkę. Od razu po wyjściu ze sklepu zamieniliśmy kilka zdań i kilka minut później byliśmy w nim z powrotem zdecydowani dokonać zakupu. Postanowiłam napisał opinię na temat wózka Kinderkraft Prime 3w1.

Kinderkraft Prime 3w1 – co jest w zestawie?

Gondola Kinderkraft Prime 3w1

wózek kinderkraft

Gondola jest duża – ma 88 cm długości i 41 cm głębokości. Było to dla nas bardzo istotne, ponieważ używaliśmy jej jesienią i zimą, kiedy temperatury na zewnątrz były niskie i zależało nam na tym, żeby Nikodem w wielu warstwach ubrania nie „wystawał” z wózka. Dodatkowym atutem jest osłonka do gondoli oraz głęboki daszek, które doskonale chronią przed czynnikami zewnętrznymi. Gondolę można zamontować zarówno przodem, jak i tyłem do rodzica. Gondoli używaliśmy do około 6 miesiąca życia Nikodema, kiedy to zaczął siadać. W trosce o bezpieczeństwo maluszka zarówno gondola, jak i spacerówka posiadają odblaskowe elementy.

Spacerówka Kinderkraft Prime 3w1

kobieta na spacerze z dzieckiem w wózku

Spacerówki zaczęliśmy używać, gdy nasz synek zaczął siadać. Ogromnym jej plusem jest możliwość zmiany pozycji oparcia od siedzącej do leżącej. Spacerówka posiada regulowany podnóżek, 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa, osłonkę na nogi oraz głęboki daszek z okienkiem na magnes, które w naszym przypadku nazywamy „szyberdachem”. Waga stelaża z wpiętą spacerówką wynosi około 12 kg, a więc niewiele. Jest zatem lekka i zwrotna, co jest dla mnie niezwykle istotne, biorąc pod uwagę, że Nikodem nie należy do najszczuplejszych.

Fotelik samochodowy Kinderkraft Prime 3w1

Dołączony do zestawu fotelik samochodowy MINK przeznaczony jest dla dzieci z przedziału wagowego 0-13 kg, a więc od urodzenia do około 18 miesiąca życia. W samochodzie montuje się go za pomocą pasów, które umieszcza się w specjalnych prowadnicach. My używaliśmy go jedynie kilka razy jako nosidełko, ponieważ posiada jedynie podstawową homologację – nie przeszedł żadnych liczących się na rynku testów bezpieczeństwa i nie posiada zaawansowanych zabezpieczeń, a to przecież najistotniejsza kwestia, jeśli chodzi o foteliki samochodowe. Ze względu na to, że z niego nie korzystaliśmy, powstrzymam się od oceny. O tym, na jaki fotelik się zdecydowaliśmy, przeczytacie tutaj.

Stelaż i koła

kobieta na spacerze z dzieckiem w wózku

Stelaż wózka wykonany jest z aluminium, dzięki czemu jest lekki i wytrzymały. W prosty sposób można złożyć go do naprawdę niewielkich rozmiarów, co było dla nas bardzo ważne, ponieważ posiadamy mały, trzydrzwiowy samochód z niewielkim bagażnikiem. Wpięcie w stelaż gondoli, spacerówki, czy fotelika jest banalnie proste. Na uwagę zasługuje również regulacja wysokości rączki, z czego niejednokrotnie korzystaliśmy podczas spacerów we trójkę. Pod stelażem umieszczony jest duży kosz. Zmieszczą się wszystkie zakupy, po które wyruszysz do sklepu, a nawet te dodatkowe, które „całkiem przypadkiem” wpadną do Twojej siatki – sprawdzałam.

Wszystkie koła wózkagumowe i pompowane. Każde z nich posiada amortyzator i to solidny, biorąc pod uwagę, że Nikodem smacznie spał zarówno, gdy poruszaliśmy się po chodnikach, polnych drogach, czy grzęźliśmy w błocie i śniegu w lesie.

Dodatkowe akcesoria

kobieta chowa portfel do toberki

W zestawie są również dodatkowe akcesoria: folia przeciwdeszczowa, torba dla rodzica, pompka oraz adaptery do fotelika. Z wymienionych, na uwagę zasługuje torba – jest bardzo pojemna i dodatkowo wyposażona w przewijak, z którego wiele razy korzystaliśmy, będąc w miejscach publicznych.

Minusy

W ferworze poszukiwań pierwszego pojazdu dla Nikodema obejrzałam dziesiątki różnych modeli i jedno mogę stwierdzić z całą pewnością – nie ma wózków idealnych. Również nasz Kinderkraft Prime posiada kilka wad. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to materacyk w gondoli. Jest bardzo cienki i często się przesuwał, co bardzo mnie irytowało. Poszycie wewnętrzne gondoli też nie spełniło moich oczekiwań – po kilku miesiącach użytkowania jest bardzo zmechacone. Wybrany przez nas kolor (czarny) według mnie jest raczej ciemnoszary, ale nie jest to dla mnie duży problem i liczyłam się z tym już w momencie zakupu.

dziecko w wózku i mężczyzna

Cena

Za wózek zapłaciliśmy 1649 zł. Nie lubię oceniać, czy to dużo, czy mało. Komuś, kto taką sumą dysponuje, może się wydawać, że to grosze, natomiast z drugiej strony może być osoba, która o takich pieniądzach marzy. Rozstrzygnięcie tej kwestii pozostawiam Tobie.

uśmiechnięte dziecko w wózku

Podsumowanie

Wózek Kinderkraft Prime jest solidnie wykonany, dobrze prowadzi się zarówno po chodniku, jak i po nierównościach, a także ładnie się prezentuje. Do poprawy jest materacyk i materiał w środku gondoli. Po rozmowie z mężem oboje doszliśmy do wniosku, że dokonując zakupu w tym momencie, ponownie zdecydowalibyśmy się na Kinderkraft Prime 3w1 i myślę, że jest to najlepsze podsumowanie dla tego wózka.

mężczyzna z dzieckiem w wózku nad stawem

Sprawdź również :
Krzesełko do karmienia Kinderkraft Fini – recenzja
Fotelik Avionaut Pixel– recenzja

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry